Zabawa

Sposób na rodzinną rozrywkę – dart!

Okres zimowy za pasem, a więc możliwości wyjścia z domu w dużym gronie rodzinnym będą coraz mniejsze. Do tego pandemia koronawirusa sprawiła, że takie możliwości są mocno ograniczone. Dobrym pomysłem na spędzenie rodzinnego czasu jest granie w darta – to sport, który jest bardzo bezpieczny, niedrogi, a co ważne dla dzieci, ma walory edukacyjne. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie – te rzeczy staną się łatwiejsze dla Twojego dziecka. W Anglii dart, czyli tzw. lotki jest grą, którą angielscy nauczyciele matematyki stosują na swoich lekcjach; uczenie przez zabawę to świetna metoda dla młodego pokolenia.

Aby rozpocząć grę w darta trzeba zakupić tarczę, aczkolwiek warto zakupić tarczę typu Blade 4 bądź Blade 5, Unicorn Eclipse czy Bulls Advantage. Cena za taką tarczę to około 200 zł, aczkolwiek zdarzają się zestawy z załączonym kompletem 2 lotek. Ponadto producenci dołączają zestaw do montowania tarczy na ścianie, jak i instrukcję z grami. Lotki można kupić w wielu sklepach jak Carrefour, czy też przez internet; paleta produktów jest bardzo szeroka – od 20 zł do nawet 200,300 zł. Żywot takiej tarczy to ponad rok przy codziennym i długim rzucaniu, natomiast przy sporadycznym graniu może nam służyć dłuższy czas.

Najczęstszą grą jest tzw. 501, które polega na schodzeniu z wyniku wyjściowego, czyli 501 do 0, przy czym pola wewnętrzne, czyli „triple” są punktowane x3 (jeżeli rzucisz 20×3 to masz 60 punktów), a pola wewnętrzne x2 i tym polem też kończysz partię, która jest nazywana „leg”. Martwisz się, że nie będziesz potrafił policzyć? Z pomocą przychodzą aplikacje na telefon jak My Darts Training, czy Darts Scoreboard, programy komputerowe jak n01, jak i strony internetowe typu lidarts.org, dzięki którym nie będziesz mieć problemu z policzeniem swoich wyników.

Format gry jest dowolny, można grać deble i rzucać na zmianę, można pojedynkować się 1 na 1. Oczywiście, liczy się zabawa, jednak nutka sportowej rywalizacji nikomu nie zaszkodzi.

Podsumowując, dart to idealny sposób na rodzinne, domowe spędzenie czasu. Na pewno walor edukacyjny dla dzieci jest nie do przecenia, aczkolwiek to dobra propozycja, ponieważ to bardzo popularny sport w kilku krajach Europy i w Polsce również prężnie się rozwija, odbywają się turnieje z cyklu Grand Prix, jak i Pucharu Polski. Zachęcamy do spróbowania tej formy rozrywki!

Similar Posts

Jeden komentarz w “Sposób na rodzinną rozrywkę – dart!
  1. Świetny sposób na zabawę! Tarczę do dartu można powiesić w każdym domu, kosztuje to grosze a rozrywka jest jak w banku.

Comments are closed.