Zabawa

W jakie gry i zabawy możesz zaangażować dzieci w każdym wieku?

Gry i zabawy są niezwykle ważne dla rozwoju dzieci. Angażują one zdolność logicznego myślenia czy wyobraźnię. Gry i zabawy to także wspaniały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem.

W tym krótkim artykule przedstawimy Ci gry i zabawy, w które możesz angażować dzieci w każdym wieku.

Bierki – rozrywka dla każdego

Bierki to ponadczasowa rozrywka. Ta gra jest popularna już od XVIII wieku. Bierki mają różne zakończenia: mogą być trójzębem, harpunem, wiosłem, bosakiem czy oszczepem. Ze stosu bezładnie rzuconych bierek gracze wybierają na zmianę patyczki tak, by nie naruszyć reszty bierek.

Zasady są więc bajecznie proste, a rozrywka – ogromna. Każdy, kto grał w bierki, wie, jak potrafią wciągnąć i skupić uwagę. Jest to gra bez wątpienia relaksująca, wyciszająca. Bierki sprawdzą się dla dzieci w każdym wieku – dla tych kilkuletnich, jak i nastoletnich.

Warcaby – szachy w wersji easy

Warcaby to bardzo popularna gra. Powstała ona dawno temu, bo w XII wieku. Gracze mają po 12 pionków. Cel gry jest jeden: trzeba zbić wszystkie pionki przeciwnika lub ewentualnie zablokować je tak, by nie miały możliwości ruchu. Zbija się pionki poprzez przekroczenie ich po przekątnej na planszy.

Warcaby to prosta gra, ale z pewnością trzeba się przy niej napracować intelektualnie. Dzieci z pewnością będą czerpały z tego dużą przyjemność, a przy tym będą uczyć się myślenia i podstawowych zasad strategii.

Klocki LEGO – to lubi każdy

Klocki LEGO to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Istnieje mnóstwo wersji LEGO: LEGO Duplo, LEGO City. LEGO Star Wars czy LEGO Harry Potter.

Zabawa klockami LEGO nigdy się nie nudzi. Można wykonywać różne scenki z życia mieszkańców miasta, można bawić się w ulubionych filmowych i książkowych bohaterów, można też urządzać policyjne pościgi. Klocki LEGO są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku (dla tych najmłodszych stworzone są LEGO Duplo).

Similar Posts