Dziecko

6 porad dotyczących wyboru imienia dla dziecka

Nadal nie zdecydowałeś, jak nazwać swoje dziecko? Jednym z najbardziej ekscytujących zadań, jakie mają przed sobą przyszli rodzice, jest niewątpliwie wybór imienia dla swojego dziecka. W tej skomplikowanej decyzji trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, aby trafić w sedno. Odkryj 6 wskazówek dotyczących wyboru imienia dla dziecka, poniżej.

Czy masz w rodzinie kogoś o tym imieniu?

Choć są rodzice, którzy chcą, by ich dzieci kontynuowały rodzinną tradycję danego imienia, inni jednak szukają imion, których w rodzinie jeszcze nie ma. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, myśląc o imieniu dla swojego dziecka, jest to, czy zależy Ci na tym, aby imię się powtarzało, czy wręcz przeciwnie – szukasz oryginalnego imienia, którego nie ma żaden inny członek rodziny lub którego nie nosił żaden inny przodek.

Znaczenie imienia

W dzisiejszych czasach bardzo często rodzice konsultują po kolei znaczenie i pochodzenie wszystkich imion, które im się podobają, i wybierają to, które ma bardziej szczególne znaczenie niż inne. W tym celu w Internecie można znaleźć wiele stron, które szczegółowo wyjaśniają znaczenie imion, a nawet opracowują rankingi najpopularniejszych co roku imion dla dzieci.

Sprawdź bazy danych

Właśnie jeśli szukasz oryginalnego imienia dla dziecka, które jest stosunkowo niespotykane, to najlepiej zwrócić się do oficjalnych baz danych, które są opracowywane przez instytuty statystyczne każdego kraju. W tego typu zestawieniu znajdziesz imiona, które są najpopularniejsze każdego roku w poszczególnych krajach, a nawet kombinacje najczęściej występujących imion i nazwisk. To bardzo skuteczny trik na to, by wybrać imię dla dziecka bez codziennych kłótni.

Połącz imię z nazwiskami

Czasami nie tylko trzeba wybrać piękne i oryginalne imię dla dziecka, ale także wygodnie jest połączyć to imię, które podoba się rodzicom z nazwiskami, które dziecko będzie miało.

Chociaż może się to wydawać dziwne, niektóre nazwy nie idą dobrze z niektórymi nazwiskami, lub po prostu brzmią nieco powtarzalnie, lub zabawnie. Aby uniknąć takiej sytuacji przy wyborze imienia dla chłopca lub dziewczynki, wystarczy zapisać pełne imię, jakie będzie miało dziecko i przeczytać je na głos wiele razy.

Im mniej opinii, tym lepiej

Jeśli już niekiedy skomplikowane jest doprowadzenie do porozumienia matki i ojca w sprawie wyboru imienia dla dziecka, to nie trzeba dodawać, jak skomplikowana musi być ta decyzja, jeśli konsultujemy ją również z resztą rodziny lub przyjaciółmi. Pamiętajmy jednak, że zadaniem rodziców jest m.in. tworzenie i dbanie o rodzinne relacje, a nie kłótni od samego początku. Dlatego jednym ze sposobów na ułatwienie procesu wyboru imienia dla dziecka jest uzgodnienie go wyłącznie między sobą, z pominięciem opinii czy uwag reszty rodziny.

Bądź cierpliwy

Ostatnią radą jest to, aby przy wyborze imienia dla dziecka starać się być cierpliwym. Choć wiele par, gdy tylko dowie się o płci swojego dziecka, chce szybko załatwić sprawę imienia, najlepiej nie spieszyć się z tą decyzją.

Similar Posts