Rozwój Zabawa

Tradycyjne zabawki – plastelina idealny wypełniacz czasu dla dzieci, nie tylko dla przedszkolaków.

Kolorowa , elastyczna masa plastyczna zwana plasteliną znana jest już od wielu pokoleń jako nie tylko manualna i rozwijająca kreatywność dzieci zabawka, ale również jako element edukacji plastycznej w szkołach. Dlatego podczas wizyty w sklepie z zabawkami dla dzieci – stacjonarnym czy internetowym, powinniśmy za każdym razem zaopatrzyć się w zapas tej taniej, a jakże inspirującej dzieci zabawki plastycznej.

Każdy sklepi z plastycznymi akcesoriami dla dzieci i zabawkami ma w swojej ofercie szeroki wachlarz plasteliny, począwszy od małych zestawów, składających się z sześciu sztuk podłużnych i okrągłych sztuk plasteliny po wielkie zestawy kreatywne z szeroką gamą wielu kolorów plasteliny.

Ta wynaleziona w dziewiętnastym wieku prosta masa plastyczna już od dekad jest niezbędnikiem w każdej grupie przedszkolnej, gdzie dzieci tworzą na zajęciach plastycznych dowolne postacie lub w odpowiedzi na zadanie nauczycielki – tworzą za pomocą plasteliny postać z niedawno przeczytanej bajki lub postać z niedawno obejrzanego przedstawienia teatralnego.

Plastelina również w starszych klasach szkoły podstawowej jest tematem zadań z plastyki, dzięki niej można utworzyć pejzaż na kartce wyklejając z wcześniej ugniecionej plasteliny w palcach dowolny rysunek na podany temat.

Dla mniejszych dzieci odpowiednikiem jest bardziej bezpieczna ciastolina – chodzi o dzieci do lat 3, u których występuje większe ryzyko połknięcia, natomiast dla starszych przedszkolaków i szkolniaków idealna jest plastelina, która również doskonale sprawdzi się jako domowy zabijacz nudy, gdy rodzic usłyszy słynne ; Nudzę się mamo…. a w ustach rodzi się już odpowiedź, że przecież dziecko wszystko masz, smartfon, konsolę, tableta, mnóstwo zabawek, gier, ale w tym całym przesycie technologicznych zabawek właśnie idealną odtrutką na zbyt dużą ilość technologicznych i internetowych bodźców, które odczuwa dziecko może właśnie stać się nasza znajoma, pospolita plastelina.

Wyobraźnie podpowie sama jakie postacie czy też jaki projekty na kawałku kartonu można stworzyć z plasteliny, na przykład oklejając nią zebrane kasztany, plastikowe buteleczki czy tworząc tor dla samochodów na kartonie.

Dlatego też nie zapominajmy o zakupie taniej i dostępnej w każdym sklepie internetowym plasteliny, z pewnością przyda się kiedy w domu pojawi się alert usłyszany od dziecka; Nudzę się, a jej zapas z pewnością przyda się starszemu uczniowi szkoły podstawowej.

Plastelina – niezbędnik każdego rodzica.

Similar Posts